Rádio RYTMUS Radio station Rytmus ends broadcasting of economic reasons :-( Čím více hitů tím více zábavy  
Taneční online Rádio Rytmus Dance a pop hity Internetové Rádio 90s
   
  

Hudba 90. let - zahraniční hity poprvé

hudba 90 let

Dnes začínáme malý seriál článků v kterých se ohlédneme za 90. léty, co se tehdy hrálo, eurodance, disco, pop ani techno nebude chybět. Naše rádio online retru fandí, takže vzhůru do minulosti přátelé.

Než se pustím do obšírnějšího shrnutí hudební dekády 90. let minulého století, měl bych se trošku představit, jaký že jsem vlastně blázen do muziky a čím jsem si už prošel. Vousatej dědeček naštěstí ještě nejsem i když.... :-)
hudba 80 let Hudbu jsem začal poslouchat už jako školák. Psal se rok 1988 a já dostal od tetičky první záznamové zařízení - stařičký páskový magnetofon B42. Byl jsem z něho nadšen. První nahrávky jsem pořizoval přes mikrofon z různých rozhlasových stanic. Kablíky bohužel chyběly... U nás se tou dobou dřel "hit" Né pětku né od Pepíka Melena, sály plnil Michal David, Markétka Muchová a další tahouni Františka Janečka... ale tohle mě moc nebralo.

Pocházím z německého pohraničí a radiový éter zde nabízel dost jiných skvostů. Snad právě proto jsem propadl zahraniční taneční muzice. Takoví Erasure a Stop! nebo Pet Shop Boys a It' a Sin to bylo jiný kafe! Každý víkend jsem natěšeně ladil německé stanice vysílající hitparády. Svezl jsem se i na módní vlně produkce tří Angličanů Stock-Aitkman-Waterman, kteří objevili např. Kylie Minogue, Ricka Astleyho, Jasona Donovana a mnohé další umělce.

hudba 90 let

O rok později, zrovna když se vrzal obrovský hit Another Day In Paradise od Phila Collinse jsem z rodičů vyžebral k narozeninám i první kazeťák a u kazet jsme zůstal několik následujících let. Měl jsem štěstí poslouchat tehdy velmi progresivní německou mládežnickou hudební stanici DT-64, která se stala v Německu legendou. Moderovali tam i současní hudebníci Marcos Lopez (Deutsche Dance Chart, Step On), nebo Marusha (Dance Hall) a DT64 mě přivedla i k housové a rave muzice. Tady jistě začínáte cítit, že jsem multi-stylový konzument - od rockových balad přes diskofilní skladbičky až po oldskool techno!

hudba 80 let Po sametové revoluci se u nás hnuly ledy a dalo se ledasco sehnat. Začátkem 90. let se rychlostí blesku otevřel trh "zahraničních originálních kazet" a sbírka se tak nebezpečně rozmnožovala. Coby středoškolák jsem si ovšem nemohl z kapesného vše dovolit a x-krát jsem opouštěl tržiště se slzou v oku. Doma ze mě začínali šílet :). Dál jsem byl vděčný hlavně německým rádiím a např. pořad Dance Party na Antenne Brandenburg byl zdrojem opravdových skvostů, včetně muziky 80. let. S velkým nadšením jsem doplnil sbírku o styly Italo Disco a Hi-NRG. Tou dobou byly moji favorité britští O.M.D., německá parta The Twins a italští Savage a tuny dalších.

Jak šel čas ani mne se nevyhnula modní vlna eurodance u nás tehdy nazývaná dancefloor scénou. Tou dobou už jsem sbíral stříbrné kotouče na kterých rotovali třeba Twenty 4 Seven, Haddaway, Masterboy, Odyssey a many many more... v této době se vydalo hafo singlů, ale minimum studiových desek, spousta eurodance projektů byla komerčně účelově cílena a měly většinou jepičí život. Z této doby přesto miluji několik desítek zásadních věcí... i naše rádio Rytmus se do této doby rádo vrací.

eurodance

Takto bych mohl pokračovat až do současnosti. Léta nezastavíš a jak jsem stárnul povinnosti a záliby se jaksi rozštěpily, sny o moderátorské nebo DJs kariéře byly prozatím ty tam. To hlavní mi ovšem zůstalo... obrovská obliba v muzice, která nepostrádá melodiku, harmonii a nápaditost. Rád se s vámi podělím o mé hudební vzpomínky na léta devadesátá. V příštím článku se těším nashledanou v roce 1990!

Muziku o které jsem psal můžete slyšet denně v rádiu RYTMUS.

90s hits FOREVER!!!

JEREMY

Publikováno: 25.09. 2008 Od: Paul Hudba 90. let


Hudba 90. let - zahraniční hity poprvé (Hodnocení: 1)
Od: 333LiLina (neeeeeeee) - 24.11. 2008
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
AHOJKY,TO JE SUPER. TAK TO JE PŘESNĚ "MOJE KREV",HLAVNĚ TEDY DISKO Z TĚCHTO LET. OPRAVDU VÝBORNÉÉÉÉÉ. DÍKY
 
 
.: Poslouchej Online
Rádio 90s
.: Související odkazy
· Více o tématu Hudba 90. let
· Další články od autora Paul


Nejčtenější článek na téma Hudba 90. let:
Hudba 90. let - zahraniční hity poprvé

.: Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 4.8
Účastníků: 10

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek
Zajímavé odkazy: Hity 90 let MP3 | Hity 90. let | Italo Disco | Verona | Internetové rádio | Disco Mánie | Dance Night |

© 2007 - 2010 www.radiorytmus.cz

Milujeme taneční disco popové hity posledních třiceti let.
Rádio Hity - stránky o hudbě 90 a 80. let


Magic SEO URL - Optimalizace pro vyhledávače
Poznejte další produkty Magic SEO URL
osCommerce SEO | phpBB SEO | phpBB3 SEO | ZenCart SEO